Realapps.dk RSS feed Thu, 21 Mar 2019 21:50:43 CET Her får du en hurtig oversigt over de nyeste filer and artikler på Realapps.dk Min-mac.dk http://realapps.dk/ Appens udvikling http://realapps.dk/nyheder/appens-udvikling <p>Der er en app for noget nær det hele, og langt de fleste mennesker bruger en eller flere apps i løbet af dagen enten på deres smartphone, tablet eller computer. Kort fortalt så er ordet ’app’ en forkortelse for det engelske ’application’ – et ord, der bedst kan oversættes til ’softwareprogram’</p> Ældre Sagen Tilbud til Android http://realapps.dk/apps/android/økonomi/ældre-sagen-tilbud-til-android <p>Som medlem af Ældre Sagen har du adgang til attraktive rabatter i hele Danmark. Brug denne Android app til at finde rundt i dem.</p> Din Pension til Android http://realapps.dk/apps/android/økonomi/din-pension-til-android <p>PensionDanmark har udviklet en Android til deres pensionskunder som giver overblik.</p> Nordnet til Android http://realapps.dk/apps/android/økonomi/nordnet-til-android <p>Køb og sælg aktier på danske og internationale børser direkte på din Android mobiltelefon.</p> Landlord Tycoon http://realapps.dk/apps/android/spil/landlord-tycoon <p>Vis dine forretningssans for investering i fast ejendom.</p> Money SMS - Tjen penge online http://realapps.dk/apps/android/økonomi/money-sms-tjen-penge-online <p>Tjen penge online med Android app'en Money SMS.</p> Money Tree http://realapps.dk/apps/android/spil/money-tree <p>Med app'en Money Tree skal du passe dit helt eget pengetræ!</p> Make Money – Free Cash App http://realapps.dk/apps/android/spil/make-money-free-cash-app <p>Med denne Android app kan du tjene ved at prøve og teste gratis apps.</p> Nordea Mobilbank http://realapps.dk/apps/android/økonomi/nordea-mobilbank <p>Tjek din Nordea bankkonto via din Android mobiltelefon.</p> Få de bedste sociale apps til din iPad http://realapps.dk/nyheder/få-de-bedste-sociale-apps-til-din-ipad <p>Læs om nogle af de bedste sociale apps til iPad.</p> Stort forbrug af apps i dagens Danmark http://realapps.dk/nyheder/stort-forbrug-af-apps-i-dagens-danmark <p>Der er ingen tvivl om, at langt de fleste danskere benytter sig af apps hver evig eneste dag.</p> Apps er mere udbredt og mere populært end nogensinde http://realapps.dk/nyheder/apps-er-mere-udbredt-og-mere-populært-end-nogensinde <p>Apps er nok en af de ting, som folk bruger allermest hver evig eneste dag. Hvis man tager sin telefon frem, så kan man overveje, hvor meget man rent faktisk bruger alle sine apps.</p> Scan stregkoder med Android mobiltelefon http://realapps.dk/nyheder/scan-stregkoder-med-android-mobiltelefon <p>Sådan scanner du QR stregkoder med din mobil.</p> Ny og spændende app til Android mobiltelefoner og tablets http://realapps.dk/nyheder/ny-og-spændende-app-til-android-mobiltelefoner-og-tablets <p>I takt med at interessen for online-spil som blandt andet kasino og poker er steget stødt rundt om i det ganske land, har udbuddet af apps på området ligeledes vokset sig større.</p> Min baby til iPhone og iPad http://realapps.dk/nyheder/min-baby-til-iphone-og-ipad <p>Denne app er et online opslagsværk til nybagte forældre.</p> Dagens Pollental til Android http://realapps.dk/apps/android/livsstil/dagens-pollental-til-android <p>Få pollenvarslinger på din mobiltelefon.</p> MobilePay til Android http://realapps.dk/apps/android/økonomi/mobilepay-til-android <p>MobilePay til Android går det nemt at betale uden kontanter.</p> Live Holdem Poker Pro http://realapps.dk/apps/android/spil/live-holdem-poker-pro <p>Poker til Android</p> Apps du skal prøve med din iPhone 10 http://realapps.dk/nyheder/apps-du-skal-prøve-med-din-iphone-10 <p>Hvis du er så heldig at have fået fingrene i en lækker, ny iPhone 10 fra Apple, skal du naturligvis i gang med at fylde den med fede apps, så du rigtig kan udnytte dens fulde potentiale.</p> <p>I denne artikel får du en introduktion til seks gode apps, som du uden tvivl skal afprøve med din sprøde iPhone 10.</p> <p> </p> Disse underholdningsapps skal du kende http://realapps.dk/nyheder/disse-underholdningsapps-skal-du-kende <p>Du kender allerede de apps, man bruger til de sociale medier, som f.eks. Instagram, Snapchat og Jodel, som indbyder til sociale online samtaler og billeder. Der findes dog masser af andre apps til underholdning end de sociale medier, og det er disse, vi vil præsentere for dig i denne artikel. Her får du nogle af de bedste apps til underholdning, som ikke alle er familiære med.</p>